Szukasz aparatów do magnetoterapii? Sprawdź https://www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości, a także indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się różne działanie, jednak wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie regeneracji tkanek przy zabiegach ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia pomaga również w stanach zapalnych, redukuje ilość wolnych rodników, poprawia krążenie i likwiduje obrzęki.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które z kolei jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia pracę placówek medycznych.

Gdzie stosuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na spore rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to urządzenie stacjonarne, rzadko używane przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak podkreślić, że na rynku znajdziemy także modele przenośne, znakomicie sprawdzające się w pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te posiadają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Nasze dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]