Leczenie kanałowe dla większości czytelników nie jest miłym zagadnieniem. Obecnie zaś, stosując nowoczesne sprzęty i – co najważniejsze – efektywne środki przeciwbólowe, lekarze są w stanie zagwarantować pacjentom, iż leczenie okaże się całkowicie komfortowe. Leczenie kanałowe jest niezbędne za każdym razem, kiedy rozwinie się stan zapalny miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Polega na użyciu ultracienkich sprzętów, dzięki którym stomatolog może dotrzeć do najgłębiej położonych tkanek uzębienia. Dobrze jednak pamiętać, że w leczeniu kanałowym używa się też innych, nierzadko bardzo złożonych technologicznie sprzętów. Jakich?

Czym wykonuje się leczenie kanałowe?

Obok narzędzi manualnych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym naprawdę istotne są mikroskopy operacyjne, które obraz z wnętrza zęba transmitują do monitora w zasięgu wzroku dentysty, ograniczając niemal całkowicie niebezpieczeństwo wszelkiego typu błędów. W leczeniu kanałowym kluczowe będzie także mierzenie długości kanałów. Wypracowanie sporej dokładności umożliwiają specjalistyczne urządzenia elektroniczne – endometry. Poza tym lekarze wykorzystują też specjalne narzędzia, które umożliwiają automatyczne opracowanie kanałów, a dzięki temu – znaczne przyspieszenie kuracji i poprawienie samopoczucia leczonego.

Leczenie kanałowe – kiedy bezpłatne?

Rozpoczynając leczenie kanałowe powinniśmy wiedzieć, iż nie we wszystkich przypadkach jest ono refundowane przez fundusz zdrowia. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami gwarantowane jest osobom poniżej 18 roku życia. Inni nie są zobowiązani, by wnosić opłatę za leczenie kanałowe zębów z przodu – siekaczy oraz kłów. Leczenie kanałowe zębów tylnych będzie zaś w pełni płatne. Jeżeli będzie ono potrzebne, dobrze udać się do lekarza dysponującego nowoczesnymi narzędziami oraz zawczasu dowiedzieć się, co o leczeniu u niego dotychczasowi klienci piszą w sieci.