Medycyna estetyczna staje się coraz popularniejsza. Zabiegi tego typu od kilkunastu lat nie są już uznawane za usługi dla pacjentów po poważnych urazach oraz najbogatszych osób. Gabinety medycyny estetycznej powstają także w niewielkich miastach, a ich oferta cieszy się dużym zainteresowaniem. Najczęściej korzystamy z nich, by ukryć ślady starzenia się cery, a także w celu usunięcia różnego rodzaju felerów urody. Jakie zabiegi są w nich wykonywane? Jak wybrać odpowiedni gabinet medycyny estetycznej, aby oszczędzić czas i uniknąć problemów?

Jakie zabiegi wykonuje się w klinikach medycyny estetycznej?

Wbrew pozorom medycyna estetyczna nie jest tożsama z chirurgią plastyczną. Ta pierwsza koncentruje się bowiem na zabiegach wykonywanych w sposób nieinwazyjny i jako taka wykorzystuje się ją głównie w problemach z cerą. Najpopularniejszymi zabiegami oferowanymi przez kliniki medycyny estetycznej są te wykonywane za pomocą lasera diodowego lub frakcyjnego, masaż mechaniczny, wstrzyknięcie botoksu, różnego typu peelingi czy zastrzyki z osocza bogatopłytkowego. Znaczącą część oferty klinik medycyny estetycznej stanowi również trwała depilacja poszczególnych części ciała.

Kliniki medycyny estetycznej – jak znaleźć te najlepsze

Szukając kliniki medycyny estetycznej, warto odwiedzić witrynę belfino.pl. To internetowy indeks firm z wielu miast, takich jak Kraków, Warszawa i Poznań, w którym zaprezentowane są wizytówki klubów fitness, klinik medycyny estetycznej, a także salonów spa. Każda z nich zawiera niezbędne informacje o danej placówce, opinie ich byłych klientów oraz instrukcje, które pomogą nam łatwo dotrzeć na miejsce.