Drenaż limfatyczny to zabieg, którego rolą jest usprawnienie krążenia chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii prawie 100 lat temu – to różne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy okrężne oraz pompujące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak i punktu ucisku.

Urządzenie do masażu limfatycznego – stymulacja przepływu chłonki

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów chętnie wykorzystywane są aparaty do presoterapii, które odtwarzają masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne mankiety z komorami, które nasuwa się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Poprzez napełnienie powietrzem poszczególnych przegród urządzenie uciska kończynę, wspomagając tym samym cyrkulację limfy. Istnieje dużo zaleceń do poddania się zabiegowi presoterapii. To zwłaszcza zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii lub tarczycy). Wykorzystuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania czy jako wsparcie w likwidacji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest również na co dzień stosowana wśród zawodowych sportowców, w głównej mierze jako etap regeneracji po podwyższonym wysiłku.

CarePump – sprzęt do drenażu limfatycznego do użytku domowego

Dużo opcji zastosowania urządzeń do drenażu limfatycznego przysłużyło się pozytywnie do ulepszenia tego sprzętu. Dziś osoby często stosujące tę formę masażu mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, przy użyciu nowoczesnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Urządzenia do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry zbliżone do sprzętu używanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg presoterapii. Maszyny CarePump są kompaktowe i stosunkowo lekkie, dlatego bez przeszkód można spakować je na wyjazd, np. na zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być koniecznie ustalone z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym na własną rękę, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to np. niewydolność serca i nowotwór, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]