Dowiedz się więcej o laserze wysokoenergetycznym na https://www.bardomed.pl/35-aparaty-do-laseroterapii-wysokoenergetycznej

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika, która stosuje silnie skoncentrowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przystawieniu do skóry pacjenta specjalnej sondy połączonej z aparatem, przedostaje się ona do głębokich tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, jak również przyczynia do usprawnienia krążenia, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta metoda leczenia jest szeroko stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go wykorzystujemy?

Laser wysokoenergetyczny może być stosowany do rehabilitacji prawie każdej części ciała. Nierzadko jest stosowany przez ekipy opiekujące się sportowcami – bardzo dobrze sprawdza się jako środek redukujący uczucie bólu po treningach oraz leczący skutki kontuzji takich jak: naderwania wiązadeł, stłuczenia czy achillodynia. Poza zastosowaniem w sporcie, lasery wysokoenergetyczne są również używane m.in. w leczeniu rwy kulszowej, haluksów, dyskopatii szyjnej oraz rozmaitego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być także pomocny w medycynie estetycznej i w gabinetach kosmetycznych lub dermatologicznych.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy punktowe i skanerowe

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń dołącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różną budowę i, co za tym idzie, różny sposób emisji lasera. Wyróżnia się m.in. sondy punktowe, prysznicowe oraz skanerowe emitujące światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

Nasze dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]