Na początku 2020 r. na cały świat padł strach spowodowany błyskawicznie rozpowszechniającym się nowym koronawirusem SARS-CoV-2, który przenosi się drogą kropelkową. W ciągu miesiąca zwiększył się zatem popyt na różnorodne środki ochronne, w tym na maski jednorazowe.

Dlaczego warto stosować maseczkę jednorazową?

Poza do mycia dłoni, jednorazowe maski są obecnie najbardziej poszukiwanym środkiem ochrony indywidualnej, niezbędnym nie tylko lekarzom i ratownikom, ale także przeciętnemu obywatelowi. Są niezastąpione w trakcie zakupów oraz podróży do pracy, czyli zawsze tam, gdzie spotyka się większe grono ludzi nam obcych. Dlaczego należy je zakładać? Maska jednorazowa zakrywa nos oraz usta, co redukuje ryzyko dotarcia patogenów do błon śluzowych. Powszechnie mówi się, iż muszą zakładać ją przede wszystkim ludzie zarażeni, jednak dla zdrowych również są one dodatkową zaporą ochraniającą przed możliwą stycznością z wirusami i zarazkami, które może rozsiewać osoba zainfekowana, nie okazująca jeszcze oznak zarażenia.

Maska jednorazowa – zrobić ją samemu czy kupić u producenta?

Prostą maseczkę jednorazową można uszyć samemu, ale najlepiej nabyć taką, wyprodukowaną z tkanin filtrujących wykorzystywanych w medycynie. Jednorazowe maseczki ochronne szyte fabrycznie wyróżniają się też lepszą solidnością oraz jakością. Istotnym elementem takich maseczek są warstwy składające się z filtru celulozowego. Mają one też gramaturę co najmniej 200g. Nawet jeśli na niezbędne wypady po zakupy postanowimy założyć maseczkę jednorazową i tak użyjmy takiej, która zapewnia komfort i nie wywołuje podrażnienia skóry. Po zdjęciu maseczki postępujmy zgodnie z instrukcją użycia, aby bezpiecznie ją zutylizować.

Nasze dane teleadresowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]