Przeziębienie u niemowlaka zwykle nie jest niebezpieczną dolegliwością. Jednak pomimo powszechności tego schorzenia i braku bezpośredniego zagrożenia, rodzice nie mogą jednak go lekceważyć. Nieodciągana przez długi czas wydzielina z nosa może działać drażniąca na inne części układu oddechowego oraz uszy, czego rezultatem bywa rozwój takich chorób jak zapalenie ucha bądź zatok. By tego uniknąć, należy odsysać wydzielinę za każdy razem, kiedy zauważymy, że zebrała się ona w nosku naszego dziecka. Jak jednak zrobić to bezpiecznie i efektywnie?

Odciągacz do nosa dla niemowląt – skutecznie odessie wydzielinę

Metod na odciągnięcie wydzieliny z noska niemowlaka jest całkiem dużo. Najpopularniejszy z nich to z całą pewnością gruszka. Nie jest jednak ona najwygodniejsza w użyciu, a udrażnianie nosa za jej pomocą może być dla pociechy mało komfortowe. Tym należy wyjaśnić sobie popularność innego typu aspiratorów, które są wydajniejsze i wygodniejsze w eksploatacji niż gruszki. proste działają na wdech, a bardziej skomplikowane modele to aspiratory zasilane wbudowanym silniczkiem lub podłączane do odkurzacza.

Czy warto używać aspiratora Katarek?

Przykładem aspiratora do odkurzacza jest Katarek. Opisywany odciągacz kataru jest prosty w obsłudze i bardzo wydajny, co wynika z jego trójfazowego działania. Aspirator do nosa Katarek nie tylko usuwa flegmę, ale też najpierw ją rozcieńcza, co pozwala na całkowite opróżnienie noska. Katarek do odkurzacza ponadto nawilża śluzówkę nosa fizjologicznym roztworem soli, co łagodzi objawy kataru i działa pozytywnie na samopoczucie dziecka. Można go kupić w 2 wariantach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz odkręcaną komorą (cena od 60 zł).