Korekcja starczowzroczności - poszerz swoją wiedzę!
Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z normalnych procesów wynikających ze starości. Jej objawem jest pogorszenie widzenia na nieduże odległości, co praktycznie ogranicza możliwość pisania, czytania czasopism, użycia smartfona lub komputera oraz realizowania wielu innych czynności. Presbiopia jest wynikiem osłabienia zdolności akomodacji oka bądź jej zupełnej straty. Metodą na poradzenie sobie z tym problemem może być noszenie szkieł korekcyjnych, jednakże rodzi to sporo komplikacji. Szkła do bliży utrudniają widzenie dali, okulary dwuogniskowe zazwyczaj nie są wygodne, a modele progresywne z reguły nie są tanie. Idealnym wyjściem może być tym samym wyeliminowanie presbiopii w trakcie zabiegu.
Leczenie presbiopii – realizuj bez ograniczeń powszednie aktywności
Jak już nadmieniliśmy, leczenie presbiopii umożliwia uniknięcie szeregu problemów przy wykonywaniu codziennych, najprostszych czynności. Osoby cierpiące na to schorzenie (należy zaznaczyć, iż nieraz pierwsze symptomy presbiopii manifestują się już ukończeniu 40 lat) mają trudności z pisaniem czy korzystaniem z laptopa, jak również jazdą komunikacją miejską (problemy ze sprawdzeniem rozkładów jazdy) bądź robieniem zakupów (w istocie ogranicza możliwość przeczytania opisu towaru). Poza tym, w przeciwieństwie do krótkowzroczności, starczowzroczność nie jest równoważona przez możliwość dokładniejszego widzenia w dali, a noszenie szkieł korekcyjnych bywa dla chorego niewygodne. Nie należy także zapominać, iż wada ta się nieprzerwanie zwiększa, a każde kolejne 2 lata lata przynoszą przeważnie pogorszenie widzenia o blisko 0,25 dioptrii.
Leczenie starczowzroczności – usunięcie wady w czasie jednego zabiegu
Oprócz korekcji z użyciem okularów, możliwe jest także leczenie starczowzroczności z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują konieczność korzystania ze szkieł korekcyjnych. Metody jak przykładowo PRESBYMAX® są też rozwiązaniem, aby podczas pojedynczego zabiegu całkiem uwolnić się od wady w obu oczach.
Nasze dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]