Polacy stopniowo zdają sobie sprawę z tego, jakże ważna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i substancje uczulające: spaliny samochodów, dym tytoniowy, pyłki kwiatów, kurz czy mikroorganizmy i wirusy. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w biurze lub domu?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele zanieczyszczeń usuną?

Aktualnie najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając minimalną wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie wyłapana w ich filtrze. Urządzenia o znacznej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, zatrzymują prawie 100% zanieczyszczeń o rozmiarze 0,3 mikrometra. Jednakże oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może być jeszcze efektywniejsze.

Oczyszczacz powietrza Airdog – atuty

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia najwyższy stopień filtracji. Wychwytują one nawet cząsteczki o wielkości 0,0145 mikronów, co usuwa sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM2.5 i PM10. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i błyskawicznie eliminuje też wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności okresowej wymiany jednorazowych, wytwarzanych z papieru filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, a jonizator plazmowy po prostu przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, łatwe w obsłudze i energooszczędne.