Na https://revitae.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/botoks/ uzyskasz więcej szczegółów o botoksie w Kielcach.

Botulinotoksyna, w mowie potocznej zwana po prostu botoksem, to substancja na bazie białka produkowana przez pewien rodzaj bakterii beztlenowych, która na skutek swojego działania stosowana jest w medycynie, w szczególności estetycznej. Jak zatem używa się tej egzotoksyny i czy jest ona bezpieczna?

Botoks – leczenie chorób, w których występuje nadmierne napięcie mięśniowe

Botulinotoksyna jest jedną z najsilniejszych poznanych neurotoksyn, której działanie opiera się na ograniczaniu bodźców przesyłanych pomiędzy komórkami nerwowymi a tkanką mięśniową. To z tego powodu jego spożycie (np. razem z przeterminowanym pożywieniem) bywa niezwykle niebezpieczne, ponieważ w ekstremalnych kazusach prowadzi do niewydolności oddechowej. Niemniej jednak tenże efekt rozluźnienia mięśni, do którego prowadzi botoks, medycy od 50 lat stosują do leczenia stanów chorobowych, w których stwierdza się nadmierne napięcie mięśniowe, między innymi przy ciężkich przypadkach zeza, kurczu powiek oraz przykurczach po udarze. Botoks powszechnie stosuje się również w leczeniu bruksizmu, czyli odruchowego tarcia zębami, bowiem ostrzyknięcie odpowiednich miejsc tą egzotoksyną redukuje napięcie mięśni żuchwy, a tym samym minimalizuje ryzyko ścierania się zębów oraz pękania szkliwa. Botulinotoksyna pomaga także ludziom skarżącym się na nadpotliwość – aplikowana w obszary, gdzie ciało produkuje zbyt duże ilości potu, blokuje jego wydzielanie się nawet przez 6 miesięcy.

Jak korzysta się z botoksu w medycynie estetycznej?

Zwykły Polak zazwyczaj botoks łączy jednakże z zabiegami medycyny estetycznej. I istotnie, neurotoksyna ta jest tu wykorzystywana w szerokim zakresie. Stosuje się ją w celu likwidacji zmarszczek. Ostrzykiwanie botoksem to zabieg krótki i bezbolesny. Preparat botulinotoksyny wygładza skórę i rozluźnia mięśnie odpowiedzialne za tworzenie się bruzd. Z tego powody zazwyczaj stosuje się go do redukcji tzw. “zmarszczek palacza” oraz zmarszczek mimicznych pojawiających się w okolicach oczu. Z pomocą botoksu można także ograniczyć intensywny łojotok skóry na czole.

Nasze dane teleadresowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]