Korekcja wzroku Kraków - poszerz swoje wiadomości!

Dobry wzrok gwarantuje pełny komfort życia. W klinice okulistycznej można usunąć uciążliwe i nierzadko niebezpieczne dla zdrowia choroby oczu. Kto powinien poddać się operacji wzroku?

Korekcja wad wzroku – zaufaj biegłemu optometryście

Do niedawna korekcja wzroku ograniczała się do dobierania okularów bądź soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednak nowoczesne metody korekty umożliwiające leczenie starczowzroczności, krótkowzroczności, nadwzroczności, jak również wielu pozostałych schorzeń. Szczególnie rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku wyróżniająca się wysoką efektywnością. Laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem bezpiecznym oraz mało inwazyjnym, a pacjent w mgnieniu oka powraca do zwyczajnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, gdzie pracuje wykwalifikowany personel, specjalizujący się w nowoczesnych sposobach leczenia. Biegły optometrysta postawi diagnozę, dopasuje właściwą procedurę leczenia, a następnie wyeliminuje wadę wzroku. Lekarze działający w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowszy ekwipunek diagnostyczny, dlatego mogą rozpoznać nawet mało rozpowszechnione dolegliwości oczu.

Czym ponadto zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne podejmują się też terapią innych chorób, takich jak np. stożek rogówki. Nowoczesne techniki jego korekcji polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy formowaniu rogówki z wykorzystaniem metody Topoguided. Poza tym specjaliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, które jest procedurą przydatną w ujawnianiu jaskry, stanów zapalnych, a także innych ciężkich schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się też mapy rogówki – jest to niezbędne przed operacją katarakty oraz innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wzroku to rzecz jasna nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się także innymi przypadłościami, jak np. ciałem obcym w gałce ocznej czy pozbyciem się kaszaków.

Nasze dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]