Kup solne świeczniki na ogrodysolne.pl/pl/c/Swieczniki-solne/18.

Lampy solne już od lat goszczą w naszych salonach czy sypialniach. Jakkolwiek czy jesteś przekonany, iż pokrewne właściwości mają także świeczniki solne, w których umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w przeróżnych kształtach oraz kolorach oraz sprawdzają się rewelacyjnie zarówno w domu, jak i salonach SPA lub beauty.

Świecznik solny – czym jest?

Świeczniki solne są produkowane z kawałków soli himalajskiej, wywodzącej się z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta fenomenalna sól charakteryzuje się różanym zabarwieniem, który dodaje świecznikom subtelności i ciepła. Każdy świecznik jest niepowtarzalny, inaczej posiada osobisty charakter.

Zasada działania świeczników solnych

Świeczniki solne tworzą piękny element ozdobny. Ich delikatne światło tworzy sympatyczną atmosferę, bardzo dobrą do relaksu lub romantycznej kolacji. Jednak czy wiesz, iż poprawiają również jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy tak właściwie umieszczamy zapaloną świecę wewnątrz świecznika solnego, ciepło emitowane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja powietrza. Jony minusowe przyciągają cząstki zanieczyszczeń, takie jak kurz, drobnoustroje czy alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Świeczniki solne – korzyści dla pełnego zdrowia

W jaki sposób świeczniki solne mogą pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najważniejsze są ich trzy atrybuty: Oczyszczanie atmosfery: jony ujemne emitowane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym otoczeniu. Redukcja stresu: subtelne światło świecznika solnego ma prawo pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie mentalne. Neutralizacja elektrosmogu: niektórzy wskazują również, że jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane przez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w przeróżnych miejscach, takich jak salon, sypialnia, łazienka czy gabinet. Należałoby jednakże nie zapominać, aby korzystać z naturalnych, nietoksycznych świec, najlepiej mających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Nasze dane teleadresowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]