Potrzebujesz środków do dezynfekcji? Wejdź na https://verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html

Nawet do pięciu milionów komórek drobnoustrojów może znajdować się na jednym centymetrze kwadratowym powierzchni dłoni. Wiele tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na naszych rękach przenoszą się wirusy, pasożyty i bakterie powodujące groźne choroby. Z tego powodu higiena rąk jest nieodzowna. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90 procent drobnoustrojów. Zwykle to zadowalający wynik, jakkolwiek w licznych przypadkach konieczne będzie skorzystanie z o wiele skuteczniejszych preparatów.

Żel do dezynfekcji rąk – gdzie jest niezbędny

Mydło antybakteryjne znalazło szerokie zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Często wykorzystywane jest w placówkach medycznych – gabinetach dentystycznych, przychodniach czy szpitalach. Poza tym jego użycie jest niezbędne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają styczność ze skórą klientów i znajdującymi się na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać również pracownicy gastronomii – zwłaszcza po przygotowywaniu posiłków z jajek, mięsa (przede wszystkim z drobiu) oraz mleka, gdyż te produkty spożywcze w stanie surowym często zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje preparatów do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie z dodatkiem substancji likwidujących komórki drobnoustrojów – zazwyczaj jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują też pod postacią żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk dostępne są w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni, lub dużych, zaprojektowanych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko wyposażonych w fotokomórkę lub przystosowanych do włączania łokciem.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]