Kup środki dezynfekujące

Profesjonalne środki antyseptyczne pozwalają utrzymać czystość różnych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i jak działają? Dlaczego należy się w nie zaopatrzyć?

Środki dezynfekujące – zawartość i działanie

Spotykane w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu odkażanie oraz mycie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwa jest likwidacja niebezpiecznych czynników, które mogą przenosić zakażenia krzyżowe lub oddziaływać negatywnie na organizm człowieka. Specjalistyczne środki są wzbogacone o składniki eliminujące bakterie oraz inne drobnoustroje. W skład środków do dezynfekcji najczęściej wchodzi poliaminy, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, aldehydy, czterorzędowe związki amonowe, chlor, alkohol, a także dużo innych komponentów. Do najczęściej używanych preparatów należą żele, chusteczki do dezynfekcji, oleje (np. do przyrządów chirurgicznych) oraz płyny w sprayu.

Zastosowanie środków antyseptycznych

Środki antyseptyczne wykorzystywane są zawsze tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – w kuchniach, na stołówkach, laboratoriach czy w placówkach gastronomicznych, medycznych. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania urządzeń sanitarnych, toalet, podłóg, blatów, znajdują również zastosowanie przy myciu maszynek do mięsa, sztućców, krajalnic, blenderów oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dostosowanie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt agresywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne szczególnie w przypadku nawierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, pisuarów czy umywalek.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]