Sprawdź przykłady z zastosowaniem shuttersów w sypialni

Shutters, innymi słowy dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się najczęściej z domami zaaranżowanymi w stylu tropikalnym czy południowoamerykańskim. Jednakże ten moduł osłony okna można wykorzystać także w naszych domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a przy tym świetnie wyglądające rozwiązanie, które w szeregu przypadków sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tym momencie żaluzje.

Shuttersy w salonie – ozdoba oraz praktyczne wykorzystanie

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, będą miały podwójną funkcję – ozdobną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne wyraźnie podnoszą walory estetyczne salonu. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu pięknie prezentują się na większości okien. Kwestia estetyczna jest istotna, ponieważ to w salonie domownicy spędzają sporą część dnia oraz przyjmują tu gości. Z tej przyczyny trzeba zatroszczyć się, by to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale także komfortowe. Opcja ustawienia kąta pochylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła wnikającego do wnętrza, co pozwala np. na lekkie jego ściemnienie, kiedy chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pokoju, lub całkowite jego przyciemnienie, kiedy mamy ochotę zobaczyć film.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Możliwość regulacji dostępu promieni słonecznych do pokoju jest zdecydowanie najistotniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednak z jeszcze innej przyczyny – z ich wykorzystaniem da się skutecznie regulować temperaturę sypialni, która ma przecież olbrzymi wpływ na nasz spokojny sen. Przy pomocy okiennic shuttersów w trakcie zimy o wiele dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w okresie letnim łatwiej jest zachować w niej chłód. Prócz tego okiennice typu shutters lepiej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to także wspaniałe rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Osadza się na nich mniej kurzu niż w zagięciach zasłon, a ich konserwacja jest nadzwyczaj łatwa i trwa wręcz kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie sprawdzą się również w pokoju dziecka, w kuchni czy w łazience.

Nasze dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]