Nie masz koncepcji na modne i nowoczesne urządzenie swojego pokoju? Jeden, niezbyt kosztowny produkt może całkowicie przeobrazić styl i wygląd pomieszczenia. To wewnętrzne rolety okienne. Za sprawą takiej przesłony możesz dodać kolorytu wszystkim pomieszczeniom albo nadać im przytulnego i intymnego charakteru. Ekspert z krakowskiego sklepu oferującego rolety dzień i noc podpowie, jak podjąć trafne, zakupowe decyzje.

Jakie rolety wybrać?

Jest mnóstwo fasonów wewnętrznych rolet okiennych . Można je dzielić według różnych klasyfikacji. Jeśli chodzi o tworzywo, w sklepach kupimy rolety materiałowe wykonane z nowoczesnych tkanin, które w różnym stopniu przepuszczają światło. Najczęściej jest to prosty do czyszczenia i nieskomplikowany w utrzymaniu poliester.
Ze względu na zastosowanie można podzielić rolety na okienne i ścienne. Kolejne zróżnicowanie to stopień zaciemnienia. Tutaj najpopularniejszym rodzajem są rolety dzień noc typu 100% zaciemnienia bądź zebra.
Następny podział to rolety standardowe lub na wymiar. Ten drugi typ zaleca się do okien o niekonwencjonalnych rozmiarach, z dużą ilością modułów albo wieloma ozdobnymi elementami. Jeśli chodzi o design, to wzornictwo rolet jest zgodne z bieżącymi, wnętrzarskimi trendami.

Rolety – czy są tanie?

Z uwagi na fakt, że rywalizacja na rynku rolet jest duża, tak jak stale rosnąca liczba producentów, aktualnie rolety można kupić w wyjątkowo zachęcającej cenie. Na co dzień ceny są niskie, a do tego dochodzą jeszcze promocje i akcje specjalne, kiedy roletę udaje się kupić z dodatkowym upustem. Rolety okienne są tanie i praktycznie na każdą kieszeń.
Nowoczesne projekty, bezinwazyjny montaż i bogata kolorystyka powodują, że tego rodzaju przesłona na okna jest coraz popularniejsza. Cena w porównaniu do jakości i długiej żywotności rolety jest bardzo atrakcyjna, dlatego miłośników takiego pomysłu na urządzenie wnętrz nie brakuje.