Jednym z uwielbianych rodzajów rolet jest wariant dzień i noc. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla osób, które chcą kontrolować ilość światła w pomieszczeniach. To również fantastyczny sposób na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do gabinetu, sypialni lub pokoju dziecka, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Wyrób dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – standardowym, mini oraz na wymiar.

Roleta dzień noc w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model składający się z pasków w różnych barwach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy w jednej barwie, ale różnych odcieniach, to następna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie każdego wnętrza.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieskończone. Dobrze dobrana barwa ożywi lub stonuje atmosferę wnętrza. Umiarkowany poziom zaciemnienia zagwarantuje mini roleta dzień noc, więc dobrym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także łazienka lub pokój dziecka.

Rolety dzień i noc – jak je stosować?

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których nadmiar promieni słonecznych może zakłócić drzemkę lub odpoczynek, jest jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, dzięki której będzie możliwa regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, chociażby w trakcie wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień noc pasują także do każdego awangardowego wnętrza, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią również rolę dekoratywną. Rozbudowane spektrum kolorystyczne i nowoczesne wzornictwo sprawiają, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Reasumując: po rolety dzień noc sięgnij, jeśli pragniesz osiągnąć efekt niepełnego zaciemnienia.