Dłonie są częścią ciała, która jest szczególnie narażona na różne uszkodzenia w trakcie wypełniania szeregu czynności w zakładzie pracy. Z tego powodu wypływa zatem potrzeba ich protekcji skutecznymi środkami, takimi jak między innymi stosownie dopasowane do charakteru pracy rękawiczki ochronne.

Rękawiczki ochronne – zabezpieczenie dłoni przed ciężkimi, jak również mniejszymi urazami

Rękawice ochronne grupuje się w 3 kategoriach, z których kategoria I oznacza, że rękawice ochraniają dłonie w przypadku niedużego niebezpieczeństwa skaleczenia dłoni, zaś kategoria III to rękawice do zastosowania w środowisku znacznego ryzyka, między innymi podczas pracy z silnymi detergentami albo środkami chemicznymi mogącymi okaleczyć skórę (np. z metanolem, z formaldehydem czy z sodą kaustyczną), nadzwyczaj niską temperaturą lub niebezpiecznymi czynnikami biologicznymi. Obligacją pracodawcy jest tym samym przekazanie zatrudnionym strojów ochronnych prawidłowo dobranych do charakteru realizowanej przez nich pracy. Stąd przed kupnem rękawic ochronnych istotna jest weryfikacja, czy dany środek ochronny dysponuje atestami poświadczającymi spełnianie niezbędnych norm, innymi słowy czy chroni on przed interesującymi nas urazami. Informacja o spektrum ochrony zwykle ujęta jest na rękawiczkach w formie prostych do rozszyfrowania piktogramów.

Jakie rękawiczki ochronne znajdziesz u producenta z Polski?

Jednym z najbardziej znanych krajowych dystrybutorów oraz producentów przeróżnego rodzaju rękawic jednorazowych i ochronnych jest firma Global Food Hygiene z Sieradza, która w swojej ofercie ma rękawice spełniające normy wszystkich wspominanych uprzednio w poprzednim akapicie kategorii. Są to m.in. rękawice robocze pokryte nitrylem, lateksem albo poliuretanemktóre zauważalnie polepszają chwytność i cechują się wysoką odpornością na ścieranie, rękawice antyprzecięciowe oraz rękawice do rzeźni wytworzone z mocnej stali nierdzewnej osłaniające przedramię i dłoń pracownika, jak również rękawiczki dziane, które chętnie wykorzystywane są w sektorze spożywczym albo jako wkład pod inne, cięższe rękawice, które byłyby w stanie zadrapać skórę. Rzecz jasna w asortymencie Global Food Hygiene nie brak także szerokiej oferty rękawiczek foliowych z polietylenu (również modelu z zarękawkami) oraz jednorazowych, niepudrowanych rękawic lateksowych i nitrylowych, które są zasadniczo nieodzowne w branży spożywczej, kosmetycznej oraz medycznej.

Nasze dane teleadresowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]