W tym miejscu kupisz kawę w kapsułkach

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się też ze znajomymi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale nadal pijemy go na ogół w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki z kawą porównywalnie dobra jak w kawiarni

Kiedy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków albo fantazyjnie sporządzoną idziemy na ogół do kawiarni, bo niewielu z nas potrafi przygotować przeróżne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak przekształcić espresso w perfekcyjne cappuccino, latte czy macchiato. Dlatego wzięta od dekad, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przygotować w kilka minut w niewielkich dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do ekspresu? W zasadzie dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się perfekcyjnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podsunięcie kubka albo filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż sprzęt wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki kawy do ekspresu – aromatyczna kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są kosztowne – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki kawy do ekspresu to też nie jest znaczny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można przygotować w domu za niecałe 1,20 zł – 1,50 zł. Koszt waha się oczywiście zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem podawanym w kawiarni, jest to na ogół ok 15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich znaczną zaletą. Smakosze kawy jednak zastanawiają się częstokroć czy posiadając ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do zakupu kapsułek tylko od jednego producenta. To bezpodstawne niepokoje. W tej chwili do większości wziętych systemów, m.in. Nespresso, Tchibo Cafissimo czy Nescafe Dolce Gusto można zamówić kompatybilne kapsułki.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]