Czyszczenie podłogi zdaje się bardzo łatwym zadaniem – niezbędne są do tego mop, woda i odpowiednia ilość płynu. Jednak sprawa się komplikuje, gdy chodzi o znaczną powierzchnię lub trudne do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. Wówczas należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. W czym leży ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi codziennie sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, powinno się wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Wyróżniki wydajnych mopów do podłogi?

Na wydajność mopa wpływają przede wszystkim dwa czynniki – materiał, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego trwałość. Warto także pamiętać, iż twardsze włókna lepiej czyszczą ubrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię zdołamy umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, jeśli mop ma być wykorzystany do mycia podłóg o znacznej powierzchni – przykładowo parkietów na boiskach, sal tanecznych czy hallów.

Mop do podłóg to nie wszystko!

Sam mop to za mało, żeby pracownicy ekip sprzątających mogli wydajnie i błyskawicznie myć podłogi. Prawie równie ważne są także dodatkowe akcesoria. Pośród nich szczególną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Jego długość musi być proporcjonalna do wzrostu użytkownika, a on sam ma być w miarę lekki. Tylko wówczas użycie mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg istotne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a prawidłowo dobrane w dużej mierze upraszcza i skraca czas pielęgnacji posadzek. Podczas czyszczenia większych powierzchni radzimy wybrać zestaw wiadra z mopem.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]