Klinkierjest popularnym materiałem stosowanym na elewacjach i innych powierzchniach zewnętrznych budynków. Oczywiście nie powinno to dziwić, bo proces produkcji klinkieru sprawia, że równie dobrze radzi sobie ze skrajnymi temperaturami, co uszkodzeniami mechanicznymi lub wilgocią. Planując wykorzystanie tego materiału w swoim domu należy jednak poznać istotnych producentów tego produktu i dowiedzieć się, co konkretnie znajdziemy w ofercie tych przedsiębiorstw.

Producenci klinkieru – Wienerberger, Roben, CRH

Jednym ze światowych liderów w produkcji klinkierów jest firma Roben z Belgii. Cegła klinkierowa Roben na budowach całego świata jest obecna od 160 lat. Cegła Roben jest ceniona ze względu na różnorodność oraz wytrzymałość. Inna znana firma produkująca klinkier, Wienerberger powstała w Austrii na początku XIX wieku, zaś w Polsce na rynku funkcjonuje od 1995. Cegła klinkierowa Wienerberger w branży budowlanej jest znana dzięki innowacyjnym rozwiązaniom użytym w jej produkcji. Kolejny producent klinkieru, CRH, to znana irlandzka firma. W gronie najważniejszych producentów klinkieru znalazła się Firma z Polski. Klinkier Przysucha należy do najstarszych produktów polskich tego typu – jest on obecny na rynku od prawie 50 lat.

Modele klinkieru

Producenci klinkieru oferują jego przeróżne modele – dzięki temu bez trudu dobierzemy modele odpowiednie do naszej wizji. W salonach dystrybutorów dostępny jest zarówno klinkier maszynowy, który dzięki gładkiej powierzchni świetnie sprawdzi się w nowoczesnych projektach, jak i ręcznie formowany, przeznaczony głównie do renowacji zabytkowych budynków.