Chcesz nabyć maski do włosów? Powinieneś odwiedzić ten adres

Nasze włosy wystawione są na działanie wielu szkodliwych czynników. Na ich stan źle oddziałują m.in. częste zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, silny wiatr czy też słońce. Jednakowo niebezpieczna bywa stylizacja za pomocą suszarki lub prostownicy, koloryzacja, użycie nieodpowiednich kosmetyków lub spanie z mokrą głową. To sprawia, że włosy wymagają stałej pielęgnacji. O ile uszkodzenia nie są zbyt duże, możemy do tego wykorzystać odżywkę. Często jednakże ten kosmetyk okazuje się niewystarczający.

Maski nawilżające do włosów a odżywki – różnice

Maski do włosów zapewniają znacznie intensywniejszą odbudowę niż typowe odżywki. Zdecydowanie lepiej też chronią włosy. Specjaliści często nazywają je „jedzeniem” dla włosów – są źródłem składników odżywczych, które pozwalają na odbudowę nawet krańcowo zniszczonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek metoda aplikacji – wymagają one dłuższego pozostawienia na włosach. By przeniknęły w głąb skóry i włosów, trzeba je wypłukać dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich silne działanie, najlepiej korzystać z nich nie częściej niż raz na tydzień.

Maski do włosów – jaki jest ich skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów zawierają więcej substancji wpływających na polepszenie kondycji włosów. Zależnie od zastosowania danego preparatu, pojedyncze komponenty mogą być dobrane tak, aby zabezpieczać włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniami UV) albo by je zregenerować. W tym celu stosuje się takie składniki jak keratyna, silikony czy wszelkiego typu olejki. Naturalne maski do włosów mają w sobie prócz tego wyciągi roślinne (między innymi z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]