Chcesz zamówić okiennice wewnętrzne? Wejdź na https://skyshutters.pl.

Projektując wystrój wnętrza, z reguły nie poświęca się zbyt wiele uwagi ozdobie okien. Zazwyczaj wybiera się szablonowe rozwiązanie, a więc firanki oraz zasłony, które nieraz łączone są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno zdobywające sobie grono sympatyków rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Cechy charakterystyczne okiennic wewnętrznych shutters

Nadrzędną właściwością shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach wewnętrznych ruszają się, tym samym można ustawiać je w dowolnej pozycji, w zależności od potrzeb mieszkańców. Produkuje się je z polichlorku winylu (PCV), drewna, a także z płyt pilśniowych. Shuttersy zakłada się zwłaszcza na oknach, jednak bardzo dobrze sprawdzają się także na drzwiach bądź w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie element okna, który w naszych domach widuje się w dalszym ciągu stosunkowo rzadko, ale każdy z nas na pewno kina bądź telewizji, bowiem te okiennice są niezmiernie popularne na terenach z cieplejszym klimatem, czyli w USA czy w krajach śródziemnomorskich.

Dekoracyjne okiennice shutters nadają wnętrzom nadzwyczaj wytworny wygląd

Prócz tego, iż shuttersy okiennice dekoracyjne shutters pięknie wyglądają, mają one także praktyczne zastosowanie. Za ich pomocą można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: latem hamować gromadzenie się nadmiaru ciepła w pomieszczeniach, a w zimne – zapobiegać jego stracie. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i można zainstalować je na większości ram okiennych. Wykonuje oraz instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, iż są stosunkowo droższym rozwiązaniem niż przykładowo rolety. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom nader ciekawy wygląd, a więc podwyższają wartość domu. Należy również podkreślić, że kąt lameli shuttersów jest ustawia się bez pomocy sznurów, co posiadacze psotnych zwierząt czy rodzice małych dzieci, które mogłyby zaplątać się wiszące łańcuszki, uznają zapewne za spory atut.

Nasze dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]