Śluby na amerykańską modłę stają się coraz bardziej popularne, nic więc dziwnego, że młode pary chętnie zamawiają namioty ślubne, które spełnią ich potrzeby. Planujesz urządzić ślub w plenerze i chcesz znaleźć najlepszy produkt? Sprawdź nasze wskazówki!

Namiot ślubny a liczba gości

Popularność wesel na świeżym powietrzu sprawia, że na rynku dostępnych jest bardzo wiele namiotów na wesele, a ich różnorodność pozwala na dobranie produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb przyszłych nowożeńców. W sprzedaży można spotkać zarówno namioty ślubne, które przydadzą się podczas organizacji wesela dla dużej liczby gości, jak i modele produkowane z myślą o kameralnych imprezach. Urządzasz niewielkie przyjęcie w ogrodzie, a może bardziej luksusową uroczystość? Jeżeli masz większe potrzeby, sprawdź dostępne w sprzedaży hale namiotowe, w których bez problemu pomieścisz wszystkich zaproszonych.

Namiot na wesele – typu gwiazda czy dwuspadowy?

Wielkość namiotu to ważny, ale nie jedyny element, który warto wziąć pod uwagę przy dokonywaniu wyboru. Niezwykle istotny jest również rodzaj konstrukcji. Do najpopularniejszych typów należą – namioty bankietowe, hale namiotowe, namioty typu Stretch, Gwiazda, Turek, tzw. jurty, pawilony, modele z dachem dwuspadowym lub spiczastym, a także hale z plexi.

Namiot weselny – zadbaj o komfort zaproszonych

Ważna jest również solidna konstrukcja namiotu – najlepszym rozwiązaniem są modele wykonane z grubych stalowych rur i stóp kotwiących ocynkowanych ogniowo. Maksymalny komfort zapewnią wodoszczelne poszycia, które osłonią też przed promieniowaniem UV oraz zapobiegną skraplaniu wody na ściankach czy wydostawaniu się ciepła z namiotu.