Gdy przybliżają się jesienne miesiące czasem marzymy o tym, aby ogrzać się wieczorem przy kominku. Wydawać by się mogło, że żyjąc w mieście jest to niemożliwe, bowiem w mieszkaniu nie da się ich zainstalować, ale i na to znaleziono sposób. Wystarczy kupić biokominek wolnostojący.

Gdzie pasują biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to świetne rozwiązanie dla loftów, luksusowych hoteli czy mieszkań. Nie wymagają podłączenia do komina, gdyż spalane w nich biopaliwo nie produkuje dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Płynne biopaliwo spala się bez generowania popiołu, w związku z tym ich czyszczenie jest łatwe, a sadza nie osiada na nawierzchni mebli. Ale to co najważniejsze, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można ustawić w dowolnym miejscu pomieszczenia, ważne tylko, aby zapewnić mu odpowiednią cyrkulację powietrza, ponieważ spalane biopaliwo uwalnia pewne ilości CO2. Nie jest on również montowany na stałe, dlatego kiedy skończy się okres zimowy albo jeśli zapragniemy całkiem zmienić wystrój pokoju, można go po prostu odnieść do schowka do czasu aż znowu nie będzie nam potrzebny. Budowa biokominków, zwłaszcza tych wyprodukowanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo mocna. Są one też nadzwyczaj stabilne. Czy biokominek może całkiem zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, ponieważ nie generuje tak dużej ilości ciepła, jak standardowy kominek, jednak jego zalety estetyczne sprawiają, iż jest bardzo pożądanym elementem wyposażenia pomieszczenia.

Biokominek wolnostojący dobierzesz do każdego wystroju wnętrza

Różnorodność biokominków wolnostojących jest imponująca. Można je dobrać do praktycznie dowolnego stylu wnętrza. Do domów urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dobierzemy jeden z wielu biokominków o prostych kształtach, utrzymanych w szwedzkiej estetyce i w neutralnych barwach: szarym lub białym. Do wykończenia w stylu art deco lub klasycznym można wybrać biokominek portalowy, umieszczany przy ścianie, który imituje swoim wzornictwem standardowy kominek. Ci, którzy urządzili dom w stylu vintage, czyli na modłę lat 60-tych, także znajdą coś dla siebie – w sprzedaży są biokominki o owalnym kształcie, które będą wspaniale komponować się przy fantazyjnych, falistych meblach z tamtego okresu. W rzeczywistości wzorów biokominków wolnostojących jest o wiele więcej – są wzory w formie kolumn, niewielkie biokominki na stół oraz pokaźne biokominki do wystawiania na zewnątrz, które są zaopatrzone w rolki ułatwiające ich przemieszczanie. Autorem designu wielu modeli są popularni i cenieni projektanci.