Dowiedz się więcej o belkach dachowych na relingi.

Wyjazd samochodem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszelkie niezbędne podczas urlopu sprzęty. Najczęściej nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne wymiary niektórych przedmiotów. Tu warto wymienić przede wszystkim narty i rowery, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe przystosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Ładowność auta znacznie zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia przewożonym przedmiotom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wodą, ale też nie wpływa znacząco na spadek osiągów pojazdu, bowiem posiada opływową budowę. Do jego założenia konieczne są poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeżeli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je kupić sami. Miejmy jednak na uwadze, aby dobór modelu właściwego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż powierzyć specjalistom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe na tył i dach pojazdu

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy również zakupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy autem SUPy, rowery czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są zazwyczaj dedykowane do przewozu danego rodzaju sprzętu – zapewniają tym samym maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na klapie bagażnika albo haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane ze względu na to, iż rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Nasze dane teleadresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]