Pluszak to dla dziecka znacznie więcej niż zwyczajna zabawka. Nie tylko jest towarzyszem codziennych przygód, ale nade wszystko przynosi poczucie bezpieczeństwa, jeśli w obok nie ma rodziców bądź dziadków.

Przytulanki w początkowym okresie życia dziecka wspomagają jego rozwój społeczny i emocjonalny. Z ich pomocą maluchy uczą się demonstrować własne uczucia oraz tego, czym jest konieczność troski o drugiego człowieka. Kiedy wspominamy o przytulankach, natychmiastową myślą jest z reguły klasyczny miś. Niemniej jednak wszechświat tych zabawek jest niezwykle obszerny i znajdziemy w nim wiele innych pluszowych zwierzaków, które maluchy w mgnieniu oka pokochają.

Pluszaki – zwierzaki znane maluchom z codziennego życia

W trakcie spaceru z opiekunami maluchy błyskawicznie zauważają, iż inne dzieci pojawiają się z pieskami, a niekiedy także kotami. Również wizyty u znajomych mających czworonożnych pupili rozwija u dziecka ciekawość zwierzętami i pragnienie bycia właścicielem własnego. I chociaż czworonogi to ogromna odpowiedzialność, naszą pociechę może przyszykować na nią odpowiednia zabawka.

Psy

Czworonogi dostępne w sklepach Galerii Bukowski to przytulanki wzorowane na wyglądzie prawdziwych ras, np. pudla. Ich sierść, której długość dostosowana jest do rasy pieska, jest niezwykle puszysta i przyjemna w dotyku. Z taką zabawką dziecko może bawić się w wyprowadzanie pluszowego pieska na spacer lub karmienie o konkretnych porach, dzięki czemu stopniowo nauczy się systematyczności i należytej dbałości o swoje prawdziwe zwierzątko.

Kotki

Inne lubiane przez maluchy pluszaki wyglądające jak zwierzęta domowe to koty oraz króliczki, przy czym te drugie cieszą się niesamowitym powodzeniem, zwłaszcza wśród dziewczynek. Reprezentatywną cechą oryginalnych pluszowych kotów uszytych przez Galerię Bukowski są ich wąsy, które odwrotnie do większości maskotek nie są wykonane z plastiku, a z delikatnego sznurka. Tak samo ich nosy oraz uśmiechy są haftowane nicią. Kotki szyte są w dwóch rozmiarach – te duże posiadają cechy dorosłych kotów, a małe – kociaków. Różnicę można spostrzec nie tylko po pyszczkach maskotek, ale też po ich sylwetce.

Króliki

Pluszowe króliki to tymczasem linia maskotek, w której zarówno maluchy, jak i nastolatki, odnajdą swojego faworyta. Maluchy szaleją za miękkimi Kanini, z pociągłymi, oklapniętymi uszkami i sporymi brzuszkami. Z królików tych można utworzyć kompletną rodzinę, gdyż dostępne są one w 2-ch rozmiarach – 15 i 25 centymetrów. Dziewczynki na pewno pokochają także duże i małe króliczki z rodziny Princess, a chłopcy króliczych towarzyszy z szykowną kokardką. Natomiast starsi, którzy sądzą, że króliki przynoszą szczęście i kreatywność, mogą przypiąć do kluczy malutki puchaty breloczek.

Galeria Bukowski - ręcznie szyte pluszowe misie
Galeria Bukowski – ręcznie szyte pluszowe misie

Puchate egzotyczne zwierzątka

Następną grupą maskotek są te, przypominające egzotyczne zwierzątka. Dzieci mogą otworzyć w swoim pokoju puchaty ogród zoologiczny, w którym można będzie podziwiać m.in. pandy lub małpki, i w ten sposób spędzać mnóstwo dni na zabawie z rodzeństwem. Dużo kochanych przez dzieci maskotek to też zwierzęta kojarzone z życiem na wsi, przykładowo energiczne świnki, oraz te mieszkające w polskich lasach, jak jeże albo sowy. Te ostatnie to idealny podarunek dla 7-latków zaczynających naukę. Sowy są bowiem uosobieniem szkolnictwa i – obecne na biurku – będą emocjonalnym wsparciem dla najmłodszych uczniów.

Kupuj bezpieczne zabawki najwyższej jakości

Kupując pluszaki dla dzieci, szczególnie najmłodszych, należy wziąć pod uwagę nie tylko sam ich design, ale także to, czy są bezpieczne oraz jakość ich wykonania. Pluszaki dla naszych maluchów winny obligatoryjnie spełniać wszelkie europejskie normy bezpieczeństwa, ich szwy winny być silne, a surowce, z jakich są wyprodukowane, nie może uczulać. Rodzic powinien także zweryfikować, czy zabawka nie posiada małych, plastikowych detali, które mogłyby odpaść, a później zostać zjedzone przez dziecko.