W tym miejscu znajdziesz kosmetyki ekologiczne

W ostatnich latach nastąpił powrót do produktów ekologicznych i naturalnych. Pragniemy, by nasze kosmetyki nie tylko były skuteczne i pięknie pachniały, ale także aby zawierały łagodne dla organizmu składniki.

Kosmetyki naturalne – zalety

Produkty, które powstały z czystych ekologicznie roślin, zdobywają coraz większą popularność. rezygnujemy składników chemicznych i syntetycznych, szukając równowagi dla naszych wyczerpanych zanieczyszczeniami środowiska włosów i skóry. Kosmetyki ekologiczne rzadko uczulają, nie mają duszącego, sztucznego zapachu oraz charakteryzują się doskonałą wchłanialnością. Pakowane są zazwyczaj w przyjazne środowisku opakowania, a więc przyczyniają się do ochrony Ziemi.

Kosmetyki ekologiczne – składniki

podczas produkcji kosmetyków ekologicznych stosuje się naturalne olejki (np. arganowy, macadamia czy migdałowy, ale też mniej spotykane oleje z mandaryki czy rokitnika), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. hibiskus, lawenda). W przeciwieństwie do kosmetyków produkowanych fabrycznie, szczególną uwagę przykłada się do pochodzenia komponentów oraz idealnej harmonii między koniecznymi elementami pozwalającymi na zachowanie świeżości a wykorzystaniem jak największej ilości naturalnych składników.

Jakie naturalne kosmetyki można nabyć w Polsce?

Największym asortymentem mogą poszczycić się świetnie zaopatrzone sklepy online. Znajdziemy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy – kremy naturalne, balsamy nawilżające, łagodne olejki do kąpieli, oczyszczające peelingi. Nie może też zabraknąć artykułów wzmacniających włosy, takich jak naturalne maski do włosów, szampony, kosmetyki ukierunkowane na pielęgnację loków oraz odżywki.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]