W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze wykorzystywane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy gromadzeniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednakże mnóstwo typów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną konstrukcją oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które materiały można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do specyfiki przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak zdemontowane elementy stolarki otworowej, zniszczone płytki parkietowe lub ceramiczne, jak również złom, gruz – na ogół służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź produkujących granulaty najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do magazynowania odpadów w półpłynnych lub płynnych odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci znacznych gabarytów

Do składowania ładunków o sporych rozmiarach, które nie są odpadami lub wymagają selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego typu kontenery produkowane są przede wszystkim dla magazynów i firm transportowych.

Nasze dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]