Zobacz, gdzie kupić łańcuchy samochodowe.

Łańcuchy samochodowe w znacznym stopniu zwiększają przyczepność samochodu w skrajnych warunkach – na oblodzonych i ośnieżonych drogach, zwłaszcza na stromych podjazdach. W niektórych państwach muszą one zawsze znajdywać się w bagażniku wszystkich samochodów przez cały rok (tak jest między innymi w Turcji, Bułgarii i Norwegii), w pozostałych zaś są one niezbędną częścią wyposażenia auta jedynie w sezonie zimowym (takie prawo obowiązuje na przykład we Włoszech, w Polsce, Hiszpanii i Niemczech). Jak jednak modele łańcuchów samochodowych można nabyć?

Typy łańcuchów na koła

Łańcuchy samochodowe dzielimy najczęściej mając na względzie ich przeznaczenie. Odróżniamy typy stworzone z myślą o wykorzystywaniu w autach osobowych, ciężarowych, terenowych i dostawczych, jak również w autobusach. Poszczególne łańcuchy różnią się również mocowaniem, które musi być dopasowane do rodzaju felgi, motywem zaplotu oraz grubością i przekrojem ogniwa (na ogół jest to kształt rombowy ukośny). Rozmaite są również materiały, z których produkuje się łańcuchy samochodowe. Obecnie producenci używają głównie stali manganowej lub tytanowej.

Jazda z łańcuchami samochodowymi

Montaż łańcuchów na koła wymaga pewnej zręczności i za pierwszym razem może być przyczyną sporego stresu. Żeby się go ustrzec się, należy potrenować tę czynność w garażu albo na placu manewrowym. Z kolei jazda z łańcuchami wymaga trochę innej techniki. Należy unikać przekraczania prędkości 50 kilometrów na godzinę, jazdy po niezaśnieżonych drogach i buksowania kół. Stosując łańcuchy na koła, należy też obowiązkowo nadzorować ich napięcie oraz ułożenie – tym sposobem unikniemy ich szybkiego zużycia i tym samym wydłużymy okres ich eksploatacji.

Nasze dane teleadresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]