Jednym z świetnie znanych i lubianych we wszystkich państwach świata napojów jest kawa. Większość z nas nie umie przetrwać bez niej poranka. Rozkoszujemy się smakiem kawy nie tylko w biurze, ale też w domu. Powinno się pamiętać, że tylko ekspres do kawy wysokiej jakości da gwarancję, iż uzyskany napój będzie rewelacyjny w smaku, pełen aromatu, a przy tym pod żadnym względem nie będzie ustępował temu, który dostać można u baristy.

Ekspresy do kawy – z młynkiem i ciśnieniowe

Znajdujące się aktualnie w sprzedaży ekspresy do kawy to profesjonalne urządzenia budzące zachwyt rozpiętością oferowanych rozwiązań. Można z ich pomocą nie tylko przygotować zwykłą kawę, ale też spienić mleko oraz rozdrobić ziarna. Aktualnie najczęściej w sklepach kupimy proste ekspresy przelewowe – kubek kawy w nich przygotowuje się błyskawicznie. Można jednakże postawić na odrobinę bardziej profesjonalne urządzenie, czyli na ekspres ciśnieniowy. Te z najwyższej półki sprawią, że mała czarna będzie wyborna w smaku, pełna aromatu i bardzo mocna. Prawdziwi miłośnicy dobrej kawy mogą pokusić się nawet na ekspres mający podgrzewacz do filiżanek – w takim wypadku ich napój nie wystygnie przez długi czas.

Ekspresy do kawy – spieniacz do mleka to już niezbędne wyposażenie

Doskonałej jakości ekspresy do kawy mają bardzo dużo dodatków, z pomocą których można przygotować bogaty i jeszcze lepszy napój. Za niezbędne już wyposażenie wielu miłośników kawy uważa spieniacz do mleka. Jego użycie sprawia, że na kawie może pojawić się mająca wyborny smak kołderka ze śmietanki. Chłodziarka do mleka z kolei daje pewność, iż śmietanka prawidłowo się ubije. Tymczasem filtry do wody sprawiają, że smak kawy nie jest przyćmiony przez wodę kiepskiej jakości. Na chwilę obecną fani kawy nie muszą już iść do restauracji, żeby dostać wyśmienity napar. Wystarczy doskonałej jakości automatyczny ekspres do kawy, aby taką bardzo dobrą „małą czarną” cieszyć się w swoich czterech ścianach.