Drzwi wejściowe pełnią sporo funkcji – chronią dom przed negatywnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych, izolują od hałasu dobiegającego z dworu oraz zabezpieczają przed wtargnięciem osób niepowołanych. Kiedy nabyć drzwi dwuskrzydłowe? Czemu warto zainwestować w drewniane drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne nie odkształcają się

Kupno drzwi zewnętrznych to jedna z najistotniejszych decyzji, jakie musi podjąć każdy inwestor. Drewniane drzwi wejściowe od dziesięcioleci cieszą się ogromnym uznaniem, z uwagi na swoje właściwości oraz trwałość. Ekologiczny materiał wygląda doskonale i można go wykończyć na rozmaite sposoby. Poprawnie wykonane drewniane drzwi zewnętrzne cechują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co powoduje, że w domu daje się odczuć komfort termiczny, a zarazem rachunki za ogrzewanie są znacznie niższe. Wybierając drzwi do domu trzeba rozważyć modele o przekroju 68 mm ewentualnie 92 mm. Szczególnym powodzeniem wyróżniają się ocieplane drzwi zewnętrzne wytworzone z drewna trójwarstwowo klejonego, dzięki swoim właściwościom – są one odporne na uszkodzenia mechaniczne i wypaczenia, toteż wyśmienicie nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Współczesne wejściowe drzwi drewniane są wyposażone w najlepsze uszczelki.

Dwuskrzydłowe drzwi drewniane na wymiar

Producenci oferują również wykonanie drzwi drewnianych na wymiar, które są polecane w razie posiadania niestandardowych otworów drzwiowych. Natomiast drzwi wejściowe dwuskrzydłowe to oferta dla osób, które kładą nacisk na nietuzinkowy design. Jeżeli poszukujemy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, należy skorzystać z oferty producenta, który wykona nietypowy projekt na zlecenie, a równocześnie da długą gwarancję na swój produkt. W drzwiach drewnianych umieszcza się wspaniale prezentujące się szyby, np. ornamentowe. Kupujący mogą także wybierać spośród szerokiego wachlarza szyldów. Prócz walorów estetycznych, warto też zauważyć inne cechy, którymi znamionują się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Coraz częściej wyposaża się je w zabezpieczenia antywyważeniowe, dlatego są trudne do sforsowania. Zapewnia to lokatorom bardzo dobrą ochronę. Drzwi wejściowe dwuskrzydłowe są wyposażone również trzypunktowy zamek listwowy, a klient może zdecydować się na niski próg drewniany bądź aluminiowy. W toku wytwarzania współczesnych drewnianych drzwi wejściowych korzysta się z najlepszej jakości środków impregnujących, które zabezpieczają ich powierzchnię przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Nasze dane teleadresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]