Citroen jest marką z tradycją sięgającą początków XX w., od dziesięcioleci znana dobrze polskim kierowcom. Jej auta w kraju nad Wisłą są cenione z uwagi na szeroką dostępność, przystępną cenę i przede wszystkim za dużą liczbę warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak C7, C8, Jumper, C-Elysse, C-Crosser, Xantia, Saxo, Nemo i Xsara. Oczywiście, tak jak pojazdy innych marek, nie są one bezawaryjne, więc posiadacze samochodów z francuskiej stajni muszą przygotować się na to, że z czasem będą musieli kupić części zamienne.

Części do Citroena, które kupujemy najczęściej

To, jakie części często odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione głównie od konkretnego modelu – każdy z nich ma odrębną specyfikę, z której powstają inne awarie. W pierwszej kolejności trzeba na pewno wspomnieć o substancjach chemicznych, które zużywają się w wyniku codziennej eksploatacji pojazdu. Są to przede wszystkim płyn hamulcowy, olej silnikowy, płyn chłodniczy oraz czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji. Regularnych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie wolno lekceważyć, potrzebują również elementy układu hamulcowego: klocki oraz tarcze.

Jak tanio i łatwo kupić części do Citroena?

Najodpowiedniejszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, nierzadko produkowane w chińskich fabrykach, w wielu przypadkach charakteryzują się niską jakością, co źle wpływa na wygodę i bezpieczeństwo jazdy. Z tej przyczyny właściciele aut Citroen części zamienne powinni kupować w sklepach specjalizujących się w dystrybucji podzespołów do francuskich samochodów. Jeżeli w sąsiedztwie żaden z podobnych nie działa, wszelkie potrzebne części można zakupić za pośrednictwem internetu.

Nasze dane teleadresowe:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]