Zamów buty ochronne na https://globalhygiene.pl/obuwie-robocze/.

Można sądzić, że podczas wykonywania pracy na linii produkcyjnej, na budowie bądź w zakładzie przetwórstwa spożywczego, kluczowe jest zabezpieczenie rąk – wszak to one są w największym stopniu zagrożone zranieniem, ponieważ są podstawowym instrumentem pracy. Tymczasem równie ochrona stóp, stąd w wielu gałęziach przemysłu obowiązkowe jest dostarczenie pracownikom odpowiedniego obuwia ochronnego.

Obuwie ochronne – przydatne nawet we względnie bezpiecznym środowisku pracy

Specyfika rozmaitych profesji sprawia, iż osoby, które się ich podejmują, często wystawione są na niebezpieczne uszkodzenia kończyn dolnych. Niebezpieczne wypadki przydarzają się nawet w miejscach, w których warunki pełnienia zadań są bardzo bezpieczne, dlatego nie powinno się zaniedbywać obowiązku pełnej ochrony ciała zatrudnionych. W zależności od swoich charakterystycznych właściwości buty ochronne mogą osłaniać przed czynnikami termicznymi, atmosferycznymi, chemicznymi, mechanicznymi lub biologicznymi. Na rynku oferowane jest również obuwie ochronne antystatyczne, elektrostatyczne i chroniące przed ewentualnym porażeniem przez prąd. Tak samo buty robocze, jak i ochronne, żeby otrzymać to określenie, muszą być zgodne z licznymi normami oraz atestami. Definiując wariant obuwia ochronnego, które będzie nieodzowne do bezpiecznej pracy na danym stanowisku, pracodawca powinien w pierwszej kolejności przeanalizować nie tylko te aktualnie występujące, lecz także wszelkie możliwe ryzyka z nim powiązane, a później znaleźć buty, które zmniejszą niebezpieczeństwo poważnego uszkodzenia ciała we wszystkich tych przypadkach.

Co oznaczają symbole, które dostrzeżemy na różnych rodzajach butów ochronnych?

Wyróżnia się 3 najważniejszy kategorie obuwia ochronnego:
1. obuwie zawodowe (symbol “O”, norma PN-EN ISO 20347, czyli buty bez podnoska chroniące stopę w umiarkowanym stopniu);
2. obuwie bezpieczne (symbol “S”, norma PN-EN ISO 20345, są to buty z podnoskiemdobrze zabezpieczające palce nawet przed uderzeniem z siłą 200 J);
3. obuwie ochronne (symbol “P”, norma PN-EN ISO 20346, są to buty z podnoskiem zabezpieczające palce przed uderzeniem z siłą do 100 J).

Jakie inne litery widnieją na obuwiu ochronnym i o czym one świadczą? Np.:
– litery SRC – oznaczają odporność na poślizg na nawierzchni ceramicznej, jak również ze stali;
– litery CI – to izolacja od niskiej temperatury;
– litera AN – to oznaczenie, że buty zabezpieczają także kostkę;
– litera C – to obuwie prądoprzewodzące
a to jedynie niektóre z nich.

W ofercie Global Food Hygiene, który jest krajowym producentem obuwia ochronnego, znajduje się obuwie bezpieczne oraz zawodowe zarówno chroniące jedynie stopę (m.in. wysokie i niskie trzewiki do wyboru bez i z podnoskiem kompozytowym czy komfortowe klapki piankowe, zapewniające dobrą cyrkulację powietrza), jak i kalosze piankowe, gumowe oraz z PCV, zabezpieczające nogę aż do kolana.

Nasze dane teleadresowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]