Kup nowoczesne blachodachówki na regamet.pl/blachodachowka/

Blachy dachowe to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Rzecz jasna ogromne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich wspaniały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha dachowa to także bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (wielo- oraz jednorodzinnych), jak również gospodarczych i komercyjnych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby wykonane z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najważniejsze, naprawdę mocne.

Blachy na dach – cechy i atuty

Blacha na dach produkowana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która później zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką trwałość. Kluczowe okazuje się dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego materiału oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się wieloma atutami. Wśród nich najważniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na oddziaływanie wody i związana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, jak również wgniecenia będące następstwem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Należycie dobrane warstwy lakiernicze są również odporne na działanie promieni UV, co sprawia, że utrzymują one estetyczny wygląd nawet po latach od założenia. By jednakże cieszyć się tymi atutami, blachodachówkę należy kupić w sprawdzonych punktach – najlepiej wprost od producenta.

Blachy dachowe – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blacha na dach, ze względu na niską wagę, znajduje rozległe zastosowanie przy remontach zabytkowych budynków o niskiej lub nadwątlonej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i stosunkowo tania – oraz przy stawianiu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o znacznym nachyleniu.

Nasze dane teleadresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08