W zdecydowanej większości domów zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie życia bez telewizji. By jednak telewizor nie stał się niepotrzebnym przedmiotem, trzeba zainwestować też w dobrej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie sprawdza się w wielu sytuacjach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten DVB-T jest obecnie wyjątkowo szeroki. W sklepach znaleźć można siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T, jak również anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Znajdujące się na ten moment w sklepach anteny DVB-T cechują się głównie łatwością instalacji. Bez trudu poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w dłoni przyrządy potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które obecnie proponują nam producenci, charakteryzują się również wysoką odpornością na wpływ zmiennych uwarunkowań atmosferycznych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych najwyższej jakości przez niezwykle długi czas.

Antena naziemna – co trzeba brać pod uwagę przy jej zakupie?

Ogromny wybór anten tego typu sprawił, że powinno mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy zamontować. Trzeba wiedzieć, że uwagę należy zwrócić na mnóstwo uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat umiejscowienia nadajników można błyskawicznie znaleźć w Internecie. Znaczenie ma także moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Uwzględnić trzeba w każdym przypadku ułożenie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Ogromne znaczenie ma również to, czy zamieszkujemy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]