Kluczową przyczyną, przez którą na naszą stronę internetową może być założony ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest sposób na uniknięcie tych groźnych obostrzeń?

Zaprzestań stosowania nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to generowanie nadmiernej ilości odsyłaczy kierujących odbiorców na naszą stronę w sieci. Manipulują one pozycją portalu w przeglądarce i tym samym łamią normy rzetelnego pozycjonowania stworzone przez firmę Google. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące stosowane są w formie wpisów sponsorowanych naszpikowanych sztucznymi frazami. Występuje też zjawisko kupowania linków, co skutkuje założeniem bana. Gdy nierzetelne metody zostaną ujawnione, strona jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się z gwałtownym zmniejszeniem jej rangi w wyszukiwarce, czasem aż o 50 podstron.

W jaki sposób usunąć nienaturalne linki przychodzące

Pamiętajmy, że jeśli na witrynę będzie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, możemy ubiegać się o odtworzenie prawidłowej pozycji w wyszukiwarce . Proces ten jest niestety bardzo długotrwały i nie zapewnia całkowitego sukcesu. Jeśli chcemy zwielokrotnić szansę pozbycia się problematycznych filtrów – skierujmy swoje kroki do doświadczonej agencji pozycjonującej. Profesjonaliści momentalnie zdiagnozują rzeczywistą przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Zwróćmy uwagę, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google najlepiej zlecać wyłącznie renomowanym podmiotom.