Jeśli potrzebujesz paneli podłogowych, skieruj się tu

Panele podłogowe wyglądają prawie tak, jak drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – można je ułożyć w naprawdę kilka godzin, a każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, w którym wyjaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej montować na niezbyt wilgotnym gruncie – maksymalna wilgotność wylewki to 3%. Powinieneś pamiętać także o oddzieleniu paneli od podłogi – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – powinieneś odczekać czterdzieści osiem godzin, aż ulotni się z nich zbędna wilgoć. Wszystko gotowe?

ABC montażu paneli podłogowych

Na początek najważniejsza rada – specjaliści polecają robić to zaczynając od kąta pokoju. Przed pracą, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem potem producent może nie uznać reklamacji. Zadbaj też o temperaturę podłoża – dopuszczalna wartość wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się montować je prostopadle względem źródła światła, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi montażowemu, nie powinieneś mieć żadnych trudności.

Panele podłogowe powinny pracować

Tak, jak wszystkie produkty z drewna, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od zmian klimatu w pomieszczeniu. Pamiętaj zatem o odstępach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasze dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]