Jednym z głównych obszarów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najczęstsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o alimenty oraz rozwód, jednakże mamy duże doświadczenie również w prowadzeniu spraw związanych z ojcostwem i macierzyństwem, władzą rodzicielską czy uregulowaniem kontaktów.

Alimenty, rozwody, separacje – sprawy dotyczące prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególny obszar prawa, gdyż prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od prawnika nie tylko znajomości przepisów, ale przede wszystkim stosownego podejścia do Klienta, który powierza nam swoje prywatne sprawy. Prowadząc sprawy rodzinne jesteśmy przygotowani na stały kontakt z Klientami i prowadzenie ich przez poszczególne stadia sprawy w sposób dla nich bezbolesny. Dążymy do dostosowania się do oczekiwań każdego Klienta zwłaszcza w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – sposób działania prawnika

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych zaczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem w postaci spotkania twarzą w twarz lub rozmowy telefonicznej albo przez Skype. Staramy się wtedy zgromadzić jak najwięcej informacji dotyczących sprawy oraz poznać osobę, na rzecz której będziemy działać przez najbliższych kilka miesięcy. Kolejne etapy naszej pracy to opracowanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem oraz pozostałymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. W toku prowadzenia każdej sprawy dążymy do znalezienia sposobu na jej ugodowe zamknięcie. Podejście to wywodzi się z faktu, iż wiele konfliktów ma swoje korzenie w ogromnych emocjach, a pełnomocnik, jako osoba obiektywna, nie jest pod ich wpływem i ocenia sprawę jedynie z punktu widzenia prawa.