Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. świadczy pełną obsługę prawną z dziedziny prawa spadkowego. Dysponujemy szerokim doświadczeniem w prowadzeniu spraw o stwierdzenie nabycia spadku czy podział spadku. Nie są nam też obce kwestie prawne związane z zachowkiem czy dziedziczeniem firm lub udziałów w spółkach.

Fazy prowadzenia spraw spadkowych

Współpracę w sprawach spadkowych rozpoczynamy od konwersacji z Klientem oraz od omówienia problemu, z jakim się do nas zgłasza. Ważne jest, aby już przy inicjującym spotkaniu w sposób klarowny, zrozumiały i kompleksowy przedstawić oraz wyjaśnić zainteresowanemu stopień skomplikowania sprawy. Następnym etapem jest zapoznanie się z konieczną dokumentacją, także pomoc Klientom w jej zgromadzeniu, a w dalszej kolejności przygotowanie wraz ze spadkobiercami stosownej dla specyfiki sprawy metody działania i sporządzenie odpowiednich pism. Podejmujemy wszelkie starania, by rozwiązywać problemy Klientów w każdej fazie sprawy spadkowej, doradzając zarówno przy projektach testamentów, jak i już reprezentując ich w czasie spadkowego postępowania sądowego. Będziemy wsparciem także dla Klientów dążących do pozasądowego rozwiązywania sporu. W takim przypadku możemy zaproponować przygotowanie i wsparcie w negocjacjach ugodowych.

Spadki – szczególny typ postępowań

Charakter spraw spadkowych, pomoc osobom, które dopiero co straciły bliskich członków rodziny, wymaga całkowitego zrozumienia i delikatnego podejścia. Często wiąże się to z kooperacją z wieloma emocjonalnie zaangażowanymi krewnymi, dla których uregulowanie spraw majątkowych po zmarłym postrzegane jest jako bolesny obowiązek. W takich przypadkach nasz zespół, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, które pozostaje bezcenne, prowadzi sprawę spadkową podejmując działania pełne empatii.