Dział dochodzenia odszkodowań Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest rozbudowany. Główne kategorie spraw z jakimi przyszło się nam dotychczas mierzyć to przede wszystkim odszkodowania za wypadki komunikacyjne, za zagubiony bagaż czy nieudane wakacje lub za szkodę będącą skutkiem czynów niedozwolonych, takich jak błędy medyczne i pobicie. Przykłady tego rodzaju spraw można bez problemu mnożyć, ale istotne jest to, że zawsze w przypadku powstania szkody jesteśmy gotowi do udzielenia pomocy prawnej.

Odszkodowania za wypadki komunikacyjne i błędy lekarskie

W naszej codziennej pracy podejmujemy się dochodzenia odszkodowań w różnego rodzaju sprawach. Mamy doświadczenie w odszkodowaniach powstałych w wyniku wypadków zarówno drogowych, jak i innych, takich jak upadek na uszkodzonej nawierzchni. Nierzadko podejmujemy także sprawy wynikłe ze szkody zaistniałe w trakcie pobytu na wakacjach, spowodowanych m.in. rozbieżnościami w wykupionej ofercie a faktycznymi warunkami panującymi w hotelu lub kiedy bezpodstawnie nie wpuszczono nas do samolotu. Zgłaszają się do nas także osoby pokrzywdzone na skutek błędów medycznych, takich jak leczenie przez dentystę niezgodnie z zasadami sztuki lekarskiej, powikłania przy porodzie lub operacji czy podanie nieodpowiednich leków.

Rola kancelarii radców prawnych w postępowaniu o odszkodowanie

W trakcie prowadzenia spraw odszkodowawczych mierzymy się z drastycznymi doświadczeniami naszych Klientów, takimi jak pobicie, wypadek komunikacyjny, w którym zginęła bliska im osoba czy kalectwo spowodowane przez niekompetentnego lekarza. Zawsze wiąże się to także z długotrwałą traumą, z jaką zgłaszają się do nas poszkodowani. Naszą powinnością jest ocena stanu faktycznego i na jego podstawie oszacowanie jakiego odszkodowania może domagać się poszkodowany. Brak jest w tej kwestii sztywnych wytycznych, jednak nasze doświadczenie zawsze pozwala nam udzielenie Klientom informacji, która daje im możliwość zadecydowania co do dalszego rozwoju sprawy.