Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. posiada wieloletnie doświadczenie w sferze prawa pracy, zarówno od strony pracownika, jak i pracodawcy. Nasza działalność koncentruje się nie tylko na prowadzeniu spraw sądowych, ale też na doradztwie w obszarze bieżącej interpretacji prawa pracy.

Prawo pracy – rola kancelarii prawnej

Reprezentując Pracodawców, na co dzień udzielamy pomocy przy opracowaniu wszelkiego rodzaju dokumentacji na etapie powstania stosunku pracy, jego kontynuacji, jak i rozwiązania. Pomoc prawna jakiej udzielamy ma nie tylko przeprowadzić naszych Klientów przez te etapy, ale także ochronić ich przed potyczkami sądowymi z pracownikami. Zdajemy sobie sprawę, iż wraz z rozkwitem prowadzonej działalności gospodarczej, stosowanie prawa pracy staje się większym wyzwaniem. W związku z tym naszym celem jest działanie w sposób niewidoczny dla Klienta, który dzięki temu może skupić się na kierowaniu biznesem, a nie na zawiłościach prawnych.

Prawo pracy – radca prawny jako pełnomocnik Pracownika

Równie często występujemy w roli pełnomocnika Pracownika. Na tym etapie o wiele częściej nasza pomoc skupia się na prowadzeniu spraw sądowych dotyczących nawiązania stosunku pracy, bezzasadnego rozwiązania umowy o pracę czy chociażby nadgodzin. Niewątpliwie obliguje nas to do zupełnie odmiennego zaangażowania, ponieważ tego typu sprawy związane są ze znacznymi problemami na tle postępowania dowodowego. Z tego powodu przekonanie sądu do uznania racji Klienta jest dużym wyzwaniem.