Jeśli szukasz filtrów hepa h14, powinieneś odwiedzić ten adres

Powiedzmy sobie prawdę: stan powietrza w Polsce kiepski. Pod tym kątem nasz kraj utrzymuje się na jednej z najdalszych pozycji wśród państw Unii Europejskiej. Codziennie przekazywane są nowe powiadomienia o przekroczeniu norm stężenia pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i dlatego też nieprzerwanie poszukiwane są wydajne metody, pomagające radzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, głównie w obiektach, gdzie podtrzymanie czystości powietrza jest wyjątkowo istotne (przykładowo w szpitalnych salach intensywnej terapii).

Filtry F7 i F9 – skutecznie wyłapują pyły zawieszone oraz roztocza

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej skuteczności, powszechnie znane i wykorzystywane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne między innymi w odkurzaczach oraz domowych oczyszczaczach powietrza. W urządzeniach wentylacyjnych montowanych w biurach, urzędach lub domach świetnie spełnią swoje zadanie uniwersalne filtry dokładne mini-pleat, które w zależności od klasy radzą sobie z eliminacją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki tworzą smog. Nie są dla nich kłopotem też większe zanieczyszczenia, jak włosy, spaliny czy roztocza. Kupując filtry dokładne F7 lub F9 trzeba sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale również jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa mają ocynkowaną stalową ramę, która cechuje się znaczną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgoci, temperatury). Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest od strony wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach mini-pleat papier filtracyjny złożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co powoduje, że filtry te mają wysoką żywotność. Filtry F7 i F9 dostępne są w kilkunastu rozmiarach dostosowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie trzeba spełnić wysokie standardy sterylności

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są natomiast filtry o znacznie wyższej przepustowości, którą zdołają zapewnić filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich równomiernie rozdzielone przez aluminiowe separatory, a trwała obudowa, także wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na wodę i wahania temperatury, co pozwala na wydajną pracę w ekstremalnym środowisku (nawet do 80°C). Filtry tego typu stosowane są tam, gdzie trzeba zachować najwyższe standardy czystości powietrza, jak przykładowo w zakładach produkujących leki.

Źródło zdjęcia – marss.pl.

Nasze dane teleadresowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46