Stal nierdzewna jest jednym z najstabilniejszych chemicznie stopów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie koroduje i nie traci swoich właściwości nawet w krańcowych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który przy kontakcie z powietrzem wytrąca się ze stopu i tworzy na powierzchni niedostrzegalną powłokę. Chroni ona stal przed szkodliwym wpływem wielu substancji chemicznych, jak również polepsza jej odporność na nieprzychylne warunki. Dzięki tym atrybutom zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w przemyśle kosmetycznym

Z uwagi na fakt, że stal nierdzewna nie reaguje z związkami chemicznymi wykorzystywanymi do wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są na co dzień stosowane w tym przemyśle. Służą one zarówno do składowania sporych ilości ukończonych już mieszanek, jak i podczas procesu produkcyjnego. Wymienione wyżej właściwości sprawiają, iż zbiornik nierdzewny jest też idealnym rozwiązaniem dla przemysłu chemicznego oraz zakładów produkujących i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki stalowe dla branży spożywczej

Zbiornik stalowy jest często stosowany w różnych fabrykach z szeroko pojętej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa czy też placówkach gastronomicznych. W browarach, piekarniach czy gorzelniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wykonane z tego materiału. Usługi przedsiębiorstw zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszą się zainteresowaniem branży spożywczej w głównej mierze dlatego, że na takich pojemnikach nie zbiera się nalot, który sprzyja zanieczyszczeniu ich zawartości dzikimi drożdżami czy mikroorganizmami.