Dla klientów nieposiadających zaplecza technologicznego, hosting stron jest jedynym drogą pozwalającą na stworzenie, udostępnienie oraz utrzymanie własnej witryny www. To, jak taka strona będzie działać, zależy przede wszystkim od ilości zasobów oraz jakości serwera dostarczonego przez firmę hostingową. Tym samym zanim wybierzemy daną ofertę należy sprawdzić, co w jej ramach dostaniemy. Dla klientów ceniących sobie prędkość działania strony, niezawodność i bezpieczeństwo, najlepszym wyborem będzie hosting SSD.

Hosting SSD – szybkość pamięci flash

Hosting SSD, jak sama nazwa wskazuje, opiera się na serwerach zaopatrzonych w dyski SSD (czyli solid-state drive). Dyski tego rodzaju są oparte na technologii pamięci flash, co sprawia, że działają znacznie szybciej niż ich standardowe odpowiedniki – HDD (ang. hard disk drive). Wynika to ze sposobu ich działania. Informacje znajdujące się na takim dysku nie są kolejkowane, a system operacyjny wykonuje operacje na kilku adresach jednocześnie. Odczytanie i zapisanie pojedynczego pakietu danych na dysku SSD trwa zaledwie 0,1 ms, tymczasem na dysku HDD czas ów wynosi około 10 ms.

Serwer SSD – czemu warto go wybrać?

Na hosting wykorzystujący serwer SSD warto zdecydować się w głównej mierze z uwagi na szybkość pracy. Mimo, że jest on nieco droższy od tego działającego na dyskach HDD, gwarantuje stabilne funkcjonowanie stron wyposażonych w popularne widgety oraz tych, których płynność działania jest zależna przede wszystkim od prędkości ładowania plików multimedialnych. Serwer SSD należy wybrać także jeśli szukamy rozwiązania umożliwiającego uruchomienie poczty firmowej, składającej się z znacznej ilości kont.