Dawniej osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” uzębienie, skazane były na to, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to niestety trafione wyjście, bo protezy potrzebują czasochłonnej opieki, a ich zakładanie nie będzie zbyt komfortowe. Z tego względu tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które są zdecydowanie bardziej komfortowe, ale także wykazują wiele innych zalet. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie widocznych długo efektów, ograniczając do zera prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Warto więc napisać kilka słów na temat tego, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębów, które rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Na czym opiera się implantologia?

Dziś implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm oraz nieco mniejsze, a więc 6 mm. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, a organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia zaś umożliwia znaczące zmniejszenie okresu leczenia – pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tej pory musi wykorzystywać chłodne okłady, zaś od razu po operacji – wystrzegać się palenia papierosów, alkoholu i bardzo ciepłych potraw. Ważne będzie też wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które zwalczają obrzęk oraz ból.

Implantologia – jak znaleźć stomatologa

Implantologia ma duży wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego tak ważne jest to, żeby znaleźć odpowiedniego stomatologia. Jak więc ustrzec się niemiłych niespodzianek i trudności zdrowotnych? Dobrze zrobimy zlecając wykonanie implantów zębowych dentyście ze sporym doświadczeniem i pozytywnymi komentarzami poprzednich pacjentów. Jak je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w Google nazwiska lekarza na pewno znajdziemy istotne wskazówki.