Nie wszystkie choroby zębów możemy zlikwidować tradycyjnymi technikami. Jeśli są one nieskuteczne, jedynym rozwiązaniem bywa zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego należy wybrać się na przykład w razie konieczności wykonania implantów lub koron, znacznych ubytków uzębienia, uszkodzeń dziąseł i schorzeń tkanek miękkich, takich jak różnego typu guzy bądź owrzodzenia. Jakie techniki bywają jednak wykorzystywane podczas leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego lekarza wybrać się, żeby zabiegi były bezbolesne, a nie przytrafiły się nam niemiłe niespodzianki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Niewątpliwie najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są usunięcia zębów – również tych znacznie uszkodzonych, potrzebujących otwarcia dziąsła i dłutowania. W przypadku dużych ubytków czy pacjentów po złamaniach potrzebne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to też należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz para się także terapią różnych schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych wcześniej guzów czy owrzodzeń – a także regeneracją uszkodzonych tkanek.

Jaki chirurg stomatolog będzie najlepszy?

Jak łatwo się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być przyczyną poważnych trudności. Warto zatem napisać kilka słów na temat tego, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog i czym sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze będzie niewątpliwie to, by wykorzystywał on tylko nowoczesne akcesoria oraz, co najważniejsze, środki przeciwbólowe. Dużą wagę ma również nastrój w poradni oraz podejście stomatologa do pacjentów – wiele powiedzą nam na ten temat opinie wcześniejszych klientów, a te wyszukamy między innymi w sieci bądź w gronie znajomych.