Remonty mieszkań generują mnóstwo odpadów, które trzeba zutylizować zgodnie z przepisami prawa. Głowisz się, jak najwygodniej pozbyć się odpadów poremontowych? Skorzystaj z usług profesjonalnego przedsiębiorstwa i zdecyduj się na wywóz gruzu!

Wywóz gruzu – tego nie wyrzucisz do zwyczajnego śmietnika

Przymierzasz się, żeby przeprowadzić metamorfozę mieszkania? Miej na uwadze, iż płyt gipsowo-kartonowych, skutej ceramiki, połamanej boazerii, pozostałości betonu, jak również pozostałych odpadów nie wolno wynieść do zwykłego śmietnika. Porzucenie ich w niedozwolonych punktach jest karalne i z reguły grozi dotkliwymi grzywnami. Jedyną opcją zgodnego z prawem pozbycia się odpadów budowlanych jest wynajęcie kontenera do wywozu gruzu. Podmioty świadczące usługi tego rodzaju wypożyczają obszerne kontenery, do których można przenosić nie tylko gruz, ale też odpady wielkogabarytowe, kartony, resztki instalacji hydraulicznej czy płyty pilśniowe. Profesjonalne podmioty, które świadczą usługę wywozu gruzu dostarczają klientom także tzw. big bagi, czyli specjalne worki o różnej objętości, w których można składować nieduże ilości odpadów.

Co oferują firmy zajmujące się wywozem gruzu?

Firmy oferują wywóz gruzu, odpadów budowlanych oraz pozostałych niestandardowych śmieci dostarczają klientom pełen wachlarz usług – dowożą kontenery pod podany adres, a następnie zapełnione pojemniki transportują do miejsca recyklingu. To przyjazny środowisku i zgodny z przepisami sposób na pozbycie się kłopotliwych odpadów. Przedsiębiorstwa wypożyczające pojemniki kierują usługi nie tylko do klientów indywidualnych – obsługują też urzędy oraz podmioty gospodarcze.