Nie zwlekaj! Sprawdź niepowtarzalną ofertę! Wynajem szalunków w najlepszej cenie.

Szalunki to chwilowe moduły konstrukcyjne, zazwyczaj wykonane z desek, sklejki laminowanej lub metalu, które są powszechnie wykorzystywane w branży budowlanej. Używa się ich do stawiania, modelowania odpowiedniego kształtu, a także podtrzymywania konstrukcji żelbetonowych lub betonowych. Służą one także do zabezpieczania wykopów w gruncie i wspierania otworów w ścianach (np. okien lub drzwi). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie betonowych cokołów ogrodzeń, nadproży, stropów, schodów i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Do wykopów, stropowe i ścienne – wypożyczalnia szalunków

Deskowania, to również określenie szalunków, dzielimy ze względu na metodę ich używania – wyróżniamy szalunki stropowe, ścienne, a także moduły używane przy wykopach. Szalunki stropowe dzielimy na stolik szalunkowy, dźwigary i podpory, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Natomiast wśród szalunków do wykopów wyróżniamy ciężkie, średnie oraz lekkie. Mnóstwo firm budowlanych decyduje się w dzisiejszych czasach na wypożyczenie modułów konstrukcyjnych – wynajem szalunków jest ogromnie popularny zwłaszcza wśród niedużych przedsiębiorstw, które nie mają własnych systemów szalunkowych.

Wynajem szalunków – dlaczego to się opłaca?

Czemu warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich samodzielne wykonanie? Podmioty oferujące tego typu usługi w Krakowie i innych miejscowościach, posiadają szeroki wachlarz materiałów konstrukcyjnych, a także zapewniają niewygórowane ceny. Wynajem szalunków sprawdza się również znakomicie przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas oraz stanowczo przyspiesza prace budowlane.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]