Potrzebujesz więcej informacji o nieszczelnych oknach? Skieruj się na www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/

Stan techniczny okien w znacznym stopniu rzutuje na komfort domowników. Okna zabezpieczają dom przed wilgocią i mrozem, jak również odcinają go od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone lub źle wyregulowane okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale też, ze względu na spore straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się wykonać co najmniej raz w roku. Nie wolno tego zaniedbywać, ponieważ po tym czasie ewentualne usterki mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, w konsekwencji, utrata ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych materiałów, polega najczęściej na ich regulacji (w większości wypadków służy do tego umieszczona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wysokimi i niskimi temperaturami, wiatrem, a także wilgocią mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie czy innych większych aglomeracjach, ale również i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]